FBC Coyotes Jablunkov

Základní informace:

Oficiální název klubu: FbC Coyotes Jablunkov
Sídla organizace: Jablunkov, ev. číslo 40, PSČ 73991
Identifikační číslo: 227 61 608
E-mail:
sikorajarda@seznam.cz
Web: http://www.fbcjablunkov.cz
Klubové barvy: černá, bordo, bílá,
Založení Coyotes: 2008 jako FBC Coyotes
Založení organizace: 2011 jako FbC Coyotes Jablunkov

 

 

Bankovní spojení pro hráče klubu / účet pro turnaje klubu:

Bankovní spojení (CZK): 2600507277 / 2010 - Fio Banka
Bankovní spojení (EU): 2600507277 / 8330 - Fio Banka
IBAN: CZ7320100000002600507277
SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Jak celý příběh začal?

V září 2010 vznikl nápad vytvořit jablunkovský sportovní florbalový klub. Hlavním cílem bylo pozvednout a nalákat nové tváře především mládež k dynamicky se rozvíjejícímu kolektivnímu sportu.
Po měsíci se povedlo složit tým spolehlivých mladých kluků, hráčů především z Jablunkova, kteří se od poloviny září scházeli k pravidelným večerním tréninkům v tělocvičně na základní škole. Po sehrání dvou přípravných utkání jsme vstoupili do dvou nelicencovaných místních florbalových lig, které získávají stále větší popularitu a prestiž jak hráčskou tak diváckou. Po odehrání základních částí těchto soutěží se nám v obou ligách podařilo postoupit do vyřazovacích bojů. Ve vyzařovací části Česko Slovenské Florbalové Ligy jsme suverénně dokráčeli až do finál, kde jsem v zápase bohatém na góly nakonec zvítězili v poměru 11:6 a získali první velký titul.
V roce 2011 nás klub získává právní formu občanského sdružení, aby mohl získávat větší podporu od sponzorů a byla také posílená jeho role vůdči soutěžím.
Do České Florbalové Unie (ČFbU) vstupujeme o rok později 2012. V tomto roce se však ještě nehlásíme do soutěží této organizace. Soustředíme se na finanční stabilizaci klubu.
Přelomovým rokem pro klub je sezona 2013/2014, kdy oficiálně vstupujeme do soutěží pod hlavičkou florbalové unie a to rovnou ve dvou kategoriích Muži a Dorostenci. Muži dokonce nastoupí v této sezoně do Českého florbalového poháru, prestižní dlouhodobé ligy. Našim cílem v prvním ročníku je především odehrát důstojnou roli.
 

Charakteristika činnosti

Naše organizace sdružuje žáky, studenty a dospělé příznivce a hráče florbalu. Hlavní činnost organizace je přinášet osvětu tohoto sportu, především však vést a vychovávat nové mladé sportovce. Dalším cílem je zajišťovat těmto hráčům důstojné podmínky pro trénování. Klub dále zajišťuje start hráčů v ligách. Klub zajišťuje také další aktivity – například výlety či soustředění.